banner21

04.11.2016, 15:49

Onuncu Çocukta Kız olursa

Bu haftaki basınımızın en güncel konusu 10. çocuğuna hamile kadının doğacak çocuğunun kız olacağını öğrenen kocasının evi terk etmesiydi.


Eğer bu konuda suçlu aranacaksa o da kocasının taa kendisidir. Zira çocuğun cinsiyetinde annenin hiç bir fonksiyonu yoktur. Kadını suçlama bizlere cahiliye döneminden kalma şaçma birşeydir. Cinsiyet konusunda mutlaka tıp fakültelerinde de okutuluyordur. Esas cinsiyetin tayini konusu İslamın konusudur. Kuran ayetleri açık seçik anlatır.

Ama bizim vaizlerimiz, din görevlilerimiz bu konulara pek girmezler.


Namaz kılarken takke düşerse veya telefon çalarsa ne yapmalı, mestin hükmü nedir, cennete nasıl giriliri anlatırlar.


KURAN'DA CİNSİYETİN TAYİNİ


Kuran-ı Kerimde anne karnında çocuğun oluşumu, cinsiyeti, kız, erkek, ikiz oluşu anne karnında çocuğun geçirdiği safhalar açık seçik anlatılır. Anne karnındaki çocuğun nasıl meydana geldiğini kız ve erkek olacağını Allah'tan başka kimse bilemez. LOKMAN suresi 34. ayette "Kıyametin ilmi Allah'ın indindedir. Yağmuru o indirir.

RAHİMLERDE OLANI O BİLİR..."


HAC suresi 5. ayette: "Ey insanlar! Eğer dirilmekten şüphe ederseniz (biliniz ki) biz sizi topraktan, sonra NUTFEDEN, sonra hilkatı (yaradılışı) belli belirsiz bir çiğnem etten yarattık... Dilediğimizi belirli bir süreye kadar rahimlerde tutarız. Sonra sizi çocuk olarak çıkartırız."


Bu ayette dikkatimizi çeken hususlarda NUTFE'den kasıt erkeğin sipermidir. ALAKA aşılanmış yumurta demektir. Çocuğun önce uzuvları belli olmayan et parçasından, sonra uzuvları belli olan CENİN olur. Ayette geçen sürede rahimde tutmak anlamına gelir. O da 9 ay 10 gündür. Allah insan iradesinden beş şeyi gizlemiştir.


Bunlardan bir tanesi de rahimde olanları o bilir denilmektedir. Yani O'nun iradesi dışında çocuğun cinsiyetini kimse bilemez. "Efendim tıp ilerledi, şimdi biliyor diyorlar."


Tıp çocuğun cinsiyetini anne karnında bir müddet geliştikten sonra biliyor. Bu da ancak 3 aydan sonra bilinir. Yani bilinenin kız veya erkek oluşunda tıbbın bir fonksiyonu yoktur.


ERKEK, KIZI VE İKİZ OLUŞU


Aynı zamanda çocuğun erkek veya dişi ya da ikiz oluşu insanın elinde değildir. Bu ancak Allah'ın kudret sıfatına bağlıdır. ŞURA suresi 49. ayette: "Göklerin ve yerin mülkü Allah'ındır. Dilediğini yaratır, dilediğine kız çocukları, dilediğine erkek çocukları bahşeder." 50. Ayet: "Yahut onları hem erkek hem kız çocukları olarak çift verir.

Dilediğini de kısır kılar..."


Devam edeceğiz. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?