banner21

Acildeki Hastanın Uzun Mesafeye Taşınma Sorunu Bitti

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesine alınan yeni nesil teknolojiye sahip 64 kesitli, bilgisayarlı tomografi cihazı hizmet sunmaya başladı.

SAĞLIK 23.01.2020, 17:15 23.01.2020, 17:16
Acildeki Hastanın Uzun Mesafeye Taşınma Sorunu Bitti

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesine alınan yeni nesil teknolojiye sahip 64 kesitli, bilgisayarlı tomografi cihazı hizmet sunmaya başladı.

Yeni alınan ve hizmet vermeye başlayan teknolojik cihaz ile ilgili bilgi veren Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Bilal Günaydın, Hastanenin yeni kurulan tomografi cihazı ile birlikte mevcut 16 kesitli tomografi cihazının en çok tomografi isteminin yapıldığı acil servise kurulumu yapılarak, tüm fiziksel alanları yenilenmiş, hastaların uzun mesafelere taşınma zorunluluğunu da önlenmiş olacağını söyledi.

Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Bilal Günaydın, açıklamasının devamında ise şunları ekledi; ‘‘Yeni tomografi cihazı sağladığı 3 boyutlu görüntüleme özelliği ile başta trafik kazaları, travmalar, felç, beyin kanaması, akciğer embolisi, damar tıkanıklığı, kanser gibi hastalıkların erken teşhisi gibi birçok konuda geniş olanaklar sağlamaktadır. Ayrıca 8 kat daha hızlı çekim yapma özelliği ile hastaların tanı ve tedavi süreçleri en kısa sürede yapılmaktadır. Yeni nesil tomografi cihazı özellikle düşük doz radyasyon uygulama özelliği ile hastalarımız daha az radyasyona maruz kalmaktadır. 75 cm en geniş gantri açıklığı ile özellikle kapalı alan korkusu olan ve bu nedenle işlem yapılamayan hastalarda çekim işleminin daha başarılı bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. Ayrıca obez hastalarımız için 300 kg taşıma kapasiteli hasta masası ile teşhis ve tedavi olanağı da sunmaktadır.
Hekimlerimizin tedavi ve uygulama alanlarının genişlemesiyle, sağlık kurumlarımıza alınan yeni cihazların ileri teknolojiye sahip cihazlar olmasına dikkat edilmektedir. Bu durum hekim uygulama ve tedavilerinde başarı oranının artmasına, birçok hastanın tedavisinin il dışı sevke gerek duymadan hastanemizde yapılması sağlanmaktadır." dedi.

 


Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)