banner21

Vali Şimşek, Çiftlik İlçesinde Sağlık Kuruluşlarını İnceledi

Çiftlik İlçesini ziyaret eden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, ilçe Devlet Hastanesinde ve 2017 yılının Haziran ayında ilçe merkezinde inşasına başlanan sağlık kompleksinde incelemelerde bulundu.

SAĞLIK 23.08.2017, 09:37 23.08.2017, 09:37
Vali Şimşek, Çiftlik İlçesinde Sağlık Kuruluşlarını İnceledi

Çiftlik İlçesini ziyaret eden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, ilçe Devlet Hastanesinde ve 2017 yılının Haziran ayında ilçe merkezinde inşasına başlanan sağlık kompleksinde incelemelerde bulundu.  

Çiftlik ilçesinde sağlık alanında yapılan çalışmaları ve gerçekleştirilen yatırımları yerinde incelemek üzere Çiftlik ilçesine giden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Çiftlik Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları da tek tek ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sundu.

Çiftlik Kaymakamı Çağlar Partal, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Çiftlik Belediye Başkanı Serkan Güzel, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna ile İl Sağlık Müdürü Yılmaz Yücel’in birlikteliğinde gerçekleştirilen ziyarette Vali Şimşek, Çiftlik Devlet Hastanesi Başhekimi Vekili Uzm. Dr. Ali Bozhüyük’ten hastanenin genel durumu hakkında bilgi aldı.

İlçe Devlet Hastanesinin yatak kapasitesi, doktor sayısı ve teknik donanımı gibi konularda bilgi alan Vali Şimşek, yaptığı açıklamada Çiftlik Devlet Hastanesine diyaliz ünitesinin hizmete açılmasının planlandığını söyledi.  

Vali Yılmaz Şimşek konuşmasında “Çiftlik ilçemiz, il merkezine yaklaşık 70 km uzaklıktadır. İlçe devlet hastanemizin hizmet verdiği ilçe merkezi, kasaba ve köylerinde 16 vatandaşımız hemodiyaliz hastasıdır. Bu Vatandaşlarımızın, Niğde’ye gidiş ve dönüşleri yaklaşık 2 saatlerini almaktadır. Özellikle çetin kış aylarında ulaşım zorluğu tedavilerini olumsuz etkilemektedir.

Bu kapsamda; 15-20 Eylül 2017 tarihleri arasında Sağlık İl Müdürlüğüz tarafından Çiftlik Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet vermek üzere 4 adet hemodiyaliz cihaz kapasiteli diyaliz ünitesinin açılması planlanmaktadır. Umuyorum ki hastalarımız bu sayede daha iyi şartlarda tedavilerini tamamlayabilirler.

‘İnsanı yaşat ki; Devlet yaşasın’ anlayışı ile bizler için insan sağlığı her şeyden önce gelir. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun diyor, Allahtan, kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Devlet hastanesine gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Vali Yılmaz Şimşek, beraberindeki heyetle birlikte geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde inşasına başlanan ve en geç 2018 yılında hizmete girmesi planlanan, içerisinde Aile Sağlık Merkezi, Toplum Sağlığı ve 112 acil servisini barındıracak olan sağlık kompleksi inşaatını inceledi.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)