banner21

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Ak Parti İl Danışma Meclisi toplantısı parti binasında gerçekleştirildi.

SİYASET 22.06.2016, 10:03 22.03.2017, 21:44
AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
AK Parti İl Başkanı Emrah Özdemir, danışma meclisinde görevinden ayrılan Kadın Kolları eski Başkanı Reyhan Sayın'a hizmetlerinden dolayı plaket taktim etti.

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya, Ak Parti Niğde Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, İl Başkanı Emrah Özdemir, Merkez İlçe Başkanı Ömer Kılıç, İlçe Belediye Başkanları, kadın kolları üyeleri, gençlik kolları başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Danışma meclisi açılış konuşması yapan AK Parti İl Başkanı Emrah Özdemir, katılımlarından dolayı partililere teşekkür etti.

Özdemir, "AK Parti yine görevinin bilincinde. Bu kadar kalabalık olacağını gerçekten tahmin etmiyordum. Bundan sonraki toplantılarımızı genişletilmiş olarak yapacağız. Ramazan ayındayız ve teşkilat çalışmalarımız devam ediyor. Ramazan ayına özel çalışmalarımızda var. Şuanda Kadın kollarındaki arkadaşlarımız çalışmalar yapıyor. 4 bine yaklaşık ev ziyaretleri listesi oluşturuluyor. Bu listelerde ihtiyaç sahibi ailelere ihtiyaçları konusunda paylaşımlarda bulunacağız. Kısaca bugüne kadar neler yaptığımıza değinecek olursak bir çok faaliyetimiz oldu. Her ay yönetim kurulu toplantımızı bir ilçemizde yaptık. Sonuncusunu Ulukışla ilçesinde yaparak toplantılarımızı bütün ilçelerde gerçekleştirmiş olduk. Özel gün ve haftaları eksiksiz olarak gerçekleştirdik. Kadın Kolları Anneler gününe özel programlar yaptı, Tıp bayramında sağlık çalışanları ile beraberdik. Eczacılar Gününde Eczacılarımızla buluştuk. Adalet gününde Adalet sarayında bir program gerçekleştirdik." diye konuştu.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 2016 yılı boyunca belediye olarak yapılacak çalışmalardan bahsetti ve "Ramazan ayında Mahalle iftarlarımıza devam ediyoruz. Bu yıl 10 mahallede iftar programı gerçekleştireceğiz. Geçen yıl 800-1000 civarında vatandaşımız mahalle iftarlarına katılım olur diye düşündük ama 2 binin üzerinde katılım oldu. Her yıl zengin fakir ayrımı yapmaksınız masalarına oturup iftar yaptık." dedi.

Ramazan ayını tebrik eden AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen ise konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

"Gerçekten geçen Ramazan yine bu salonda farklı şeyler konuşuyorduk ama maalesef değişmeyen gündem yer yüzünde ve etrafından akan kan ve gözyaşı. Aç ve sefil insanlar, evlerinden uzak adeta insanlığın yüz karası büyük bir sefaleti yaşıyor. Bizler şanslı insanlarız yurdumuzdayız evimizdeyiz. Bir tas sıcak çorbayla olsa iftarı yapabilme lütfünü yaşıyoruz. Cenab-ı hak bu günleri yüzü suyu hürmetine yeryüzündeki bu insanlık ayıbının ortadan kalkmasını ve özellikle insanlığın huzur bulmasını bizlere nasip eyler. 1 yıl içerisinde AK Parti teşkilatları olarak çok yoğun siyasi bir gündemi yaşadık. 1 yıl içerisinde 2 seçim 3 hükümet ve bunun üzerinde de şuanda daha çok sıcağı sıcağına hükümetimizde ve partimizde gerçekleştirdik. Seçimden sonra da özellikle ilçelerimizde teşkilatlarımızla birlikte belediye başkanlarımızla hem teşekkür ziyaretleri hemde çeşitli etkinliklere katıldı. Ayrıca yine köy kasaba ziyaretlerimiz devam ediyor."

AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu da, "Niğdemiz gerçekten orta ölçekli bir il herkes birbirini her zaman görüyor. İstişare sistemi çalıştığı için Danışma toplantısı eksikliği fazla hissedilmiyor. Ama son danışma toplantısından sonra çok sular aktı, çok şeyler değişti Türkiye'de. İleri bakmamız lazım bundan sonra ne yapmamız lazım onlara bakmak lazım. Tabi Türkiye AK Parti iktidarları döneminde 10 bin dolar milli gelir sınıfına ulaştı. Biz bunu hızla 15 bin dolara çıkartmamız lazım, çıkaramazsak çok bocalarız. Biz dünyadaki ezilmişlere, mazlumlara masumlara Müslüman milletine ve Türk milletine müthiş destek olduk." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)