27.08.2016, 13:33

Yahova Şahidi FETÖ

Geçen hafta basınımızın birinci gündemi, boğazda genç bir kadının intiharıyla ilgiliydi. 


Olayı önemli kılan da kadının YAHOVA ŞAHİDİ olmasıydı. Kimdir bu Yahova Şahidi ve kuruluş amaçları nedir? 


1852'de ABD’nin Pennsylvania eyaletinde C.T. Russell tarafından kurulmuş Musevi ağırlıklı Hıristiyan karışımı siyonizme hizmet eden bir kuruluştur. Yahova ismi Tevratta ALLAH manasına gelen Yahova’dan almaktadır. Kitap olarakta Tevrat ve İncil’e (Kitab-ı Mukaddes) inanırlar. 


Peygamberleri de Hz. Musa ve Hz. İsa’dır. Hz. Muhammed’e inanmazlar. Hz. İsa’ya Allah’ın oğlu olarak inanırlar. Hz. İsa Allah’ın sağında oturmaktadır. Onlara göre Hz. İsa bir gün gelecek dünyayı adaletle dolduracak. Aynı Şiilere göre MEHDİ İslam peygamberi soyundan gelen ve hicri 255 senesinde gözden gayb olan onikinci imamlarıdır. FETÖ’nün de kendini Mehdi ilan etmesinin sebebi de buradan gelmektedir. 


Bayrak gibi, Vatan gibi milli değerlere inanmazlar. İnançları bütün insanlar tek dünyada kardeştir. Askere gitmeyi reddederler. Ellerine silah almazlar. Hz. Muhammed’i savaşmakla suçlarlar. Son rakamlara göre Türkiye’de iki bin civarında Yahova Şahidi olduğunu söylerler. Askere çağrılan dört Yahova Şahidi genç askere gitmek istemedi. Zorla askere götürülen gençler Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvurdular. AİHM Türkiye’yi suçlu buldu ve 57 bin euro tazminat cezasına çarptırdı. 


Yıllar önceydi... Devlet Hastanesine uzman bir doktor gelmişti. Adı çok müslüman doktora çıkmıştı. Benim Allah’ım, benim kitabım, benim Mesih’im diyormuş. Bunun Yahova Şahidi olduğunu anladım ve ziyaretine gittim. Benimde konuşurken de aynı kelimeleri kullandı. Elini koyduğu kitap bende de olan İncil ve Tevrat’tı. “Benim Mesihim” dediği de Hz. İsa peygamberdi. Halkımız bu tabirleri bilmediğinden doktoru Müslüman yaptılar. Doktora bir soru sordum. 


“Doktorum bekarsınız değil mi?” Doktor önce durakladı, sonra “Niçin evliliğimi sordun?” dedi. 


Biliyordum ki Yahova Şahitlerinin evlenmesi yasaktı. Evliliği hizmete ayak bağı olarak kabul ederlerdi. Bekar olduğunu söyledi. Fethullah Gülen’in de bekarlığı oradan gelmektedir.  Sorduğum pek çok soruların içinde biri çok önemliydi. Tevrat’ta Hz. Davud’un kızları babalarıyla cinsel ilişkiye girdikleri anlatılır. Bu nasıl oluyor diye sordum. 


Cevabı “Peygamberlerde yanılabilir” oldu. 


Bütün melanetlerin Pensilvanya’dan çıkması tesadüfi değildir. Zira Pensilvanya İngiltere kontrolünde olan bu şer amaçlara hizmet etmek için kurulmuş bir eyalettir.

FETÖ’nün de orada olması tesadüfi değildir. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?