18 Mart Tarihin Dönüm Noktasıdır

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

GÜNDEM 17.03.2020, 16:46 17.03.2020, 16:49
18 Mart Tarihin Dönüm Noktasıdır

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

18 Mart’ın tarihin dönüm noktası olduğunu ifade eden Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Alpaslan Düzgün, 18 Mart’ın, ulusların kahramanlık denilince aklına gelen nadir anlardan biri olduğunu belirterek masajında şu ifadelere yer verdi; “Çanakkale Kahramanlık adına verilmiş en büyük destanlardandır. Ecdadımız her türlü zorluk ve yoksullukta, dünyanın en güçlü devletlerine karşı şanlı Türk Ordusu´nun, İslam´ın yıkılmaz kapısı olduğunu gösterdiği savaştır. Düşmanı dize getiren inancın siperleştiği, sonu olmayan bir başlangıcın destanlaştığı bir tarihin 105. yıl dönümü. Bugün, dönemin en güçlü ordularına sahip, işgalci devletlere karşı kazanılmış, ’Çanakkale geçilmez’ gerçeğini, tarihe altın harflerle yazdıran binlerce şehidimizin kanla yazdığı eşsiz bir gün. 18 Mart Çanakkale Zaferimizin yıl dönümü ve Şehitler Günü’nde, bayrağı, görevi ve kutsal bildiği vatanı uğruna korkusuzca canlarını vererek mertebelerin en yükseği şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

Bugün; aynı zamanda, Türk Harp Tarihinde eşsiz bir yere sahip Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünü kutlamanın büyük gurur ve heyecanı içerisindeyiz. Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusuyla her ne şart altında olursa olsun vatanımızdan asla vazgeçmeyeceğimizin bir kez daha tüm dünyaya duyurulduğu, tarihin ve dünyanın akışının değiştiği böylesi bir günde, bir kez daha bu duygu düşüncelerle tüm kahraman ecdadımızı rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.”

 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)