banner21

Birlik ve Beraberliğe İhtiyacımız Var

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) 31. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşıyor.

GÜNDEM 06.03.2020, 16:33 13.03.2020, 18:35
Birlik ve Beraberliğe İhtiyacımız Var

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) 31. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşıyor.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin 31’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yönetim kurulu adına açıklama yapan NGC Başkanı Alpaslan Düzgün, Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin 7 Mart 1989 tarihinde kuruluna, 31 yıllık geçmişiyle Niğde’nin saygın ve köklü bir basın meslek kuruluş ve Niğde medyasının mihenk taşı olduğunu söyledi.

NGC Başkanı Düzgün, Niğde Gazeteciler Cemiyeti olarak 31’inci kuruluş yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşadıklarını belirterek; “Bundan 31 yıl önce mesleki dayanışmayı artırmak, gazeteciliğin daha dürüst ve onurlu yapılmasını sağlamak amacıyla meslektaşlarımızın kurduğu ve günümüze kadar getirdiği Niğde Gazeteciler Cemiyetimizin 31’inci kuruluş yıldönümü olan bugünde, teslim aldığımız bayrağı zirvede tutmak için mücadele ediyoruz” dedi.

Başkan Düzgün, Niğde Gazeteciler Cemiyeti’mizin kuruluşundan bugüne kadar gelmesinde çaba gösteren katkı sağlayan tüm yönetim kurulu başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize ve cemiyet üyelerimize şükranla anıyor teşekkür ediyoruz. Hayatını kaybeden meslektaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyoruz dedi.

BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün, mesleki koşulların iyileştirilmesi için Niğde Basınında her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duydukları bir dönemden geçtiklerini söyledi.

Konuşmasının devamında ülkemizde ve Niğde’de medyanın büyük erozyana uğradığına üzülerek şehitlik ettiklerini belirten Düzgün, “Sosyal medyanın güçlendiği, sağlıksız ve denetimsiz haberlerin prim yaptığı günümüzde, Niğde yerel basını olarak her zamankinden çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Yerel basınımızın sorunları ve sıkıntıları karşısında tek ses olmamız gerekir. Unutulmamalıdır ki, hepimiz aynı gemideyiz. Gemi batarsa hepimiz batarız. Onun için Niğde basını sorunları karşısında tek yumruk tek ses olmalıdır.

Bugün biz Niğde basını olarak basın mensupları olarak kişisel hırslarımızı, kıskançlıklarımızı bir kenara bırakmalıyız. Niğde basını olarak birbirimize saygı duyup bu onurlu mesleğimizin gereğini yerine getirmemiz gerekmektedir.  Niğde Gazeteciler Cemiyeti, siyasetin, sermayenin, herhangi bir kişinin veya herhangi bir gazetenin tekelinde değildir. Niğde Gazeteciler Cemiyeti olarak bizim, hiç kimseyle kişisel olarak bir sorunumuz yok, tüm meslektaşlarımıza cemiyetimizin kapısı da gönül kapımızda sonuna kadar açıktır.

Buradan bir kez daha bütün meslektaşlarıma birlik ve beraberlik çağrısında bulunmak istiyorum. Gelin kişisel hırslarımızı, dedikoduları, kıskançlıklarımızı bir kenara bırakalım ve Niğde basını olarak tek yumruk olalım” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)