Bor Belediyesi bir yeniliğe daha imza attı

Bor Belediyesi tarafından ilçemizdeki her ibadethanenin, sosyal tesislerin ve umumi WC'lerin sürekli ve düzenli bir şekilde temizlenebilmesi için ''İbadethane ve Sosyal Tesis Temizlik Ekibi'' oluşturuldu.

GÜNDEM 17.04.2021, 13:49 17.04.2021, 13:50
Bor Belediyesi bir yeniliğe daha imza attıBor Belediyesi tarafından ilçemizdeki her ibadethanenin, sosyal tesislerin ve umumi WC'lerin sürekli ve düzenli bir şekilde temizlenebilmesi için ''İbadethane ve Sosyal Tesis Temizlik Ekibi'' oluşturuldu.

Belediye temizlik ekibi Camii'lerin halılarının yıkanmasından avizelerinin tozunun alınmasına, camların silinmesinden genel dezenfeksiyon noktasında oldukça yoğun bir şekilde çalışmaya başladı.

Covid-19 salgını ile birlikte insan sağlığının önemini çok daha derinden hissettiğimiz bu dönemde, özellikle camiler ve umumi wc'lerin özenle temizlenmesi oldukça önemli görülmüş, bu hizmetin hayata geçmesinde önemli bir etken oldu.

Haftanın günlerine bölünen çalışma sistemi ile camilerin yanındaki umumi WC'lerin de temizliği güçlü kimyasallar ve sıcak tazyikli su kullanılarak rutin bir sisteme programlandı.

Böylelikle yeni kurulan temizlik birimi belediyecilik anlamında ilimizde de bir ilke imza atmış oldu.

Haber: Oğuz Eser

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)