DenizBank ve Bor TSO Protokol İmzaladı

DenizBank ve Bor Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak amacıyla protokol imzalandı. Protokol imza töreninde Bor DenizBank Şube Müdürü Kemal Coşkun, Bor TSO Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eriç, Bor TSO Meclis Başkanı Nihat Tarım yer aldı.

GÜNDEM 29.04.2020, 15:48 29.04.2020, 15:50
DenizBank ve Bor TSO Protokol İmzaladı
DenizBank ve Bor Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak amacıyla protokol imzalandı. Protokol imza töreninde Bor DenizBank Şube Müdürü Kemal Coşkun, Bor TSO Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eriç, Bor TSO Meclis Başkanı Nihat Tarım yer aldı. 
DenizBank, Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığınca açıklanan, Hazine ve
Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, KOBİ’lere düşük faizli kredi sağlamak için hayata geçirilen ‘TOBB Nefes Kredisi’ projesinde katılımcı banka olarak yer aldı.
Banka, bu hassas süreçte elini tekrar taşın altına koyarak, TOBB ve KGF desteğinde yıllık yüzde 7,5 faiz oranı ile kredi kullandırıp, KOBİ’lere nefes aldıracak. Kredinin, 2020 senesinde 6 ila 8 ay anapara ve faiz ödemesi olmayacak, geri ödemesi ise 2021’de aylık eşit 12 taksitle yapılacak.
KOBİ’lerin ülke ekonomisine sağladığı katma değerin bilinciyle, esnafın ve küçük işletmelerin ihtiyaçlarına kolay, hızlı ve uygun maliyetle çözüm sunmayı öncelikleri arasında gören DenizBank, bu amaçla TOBB öncülüğünde yeni bir anlaşmaya imza attı.

Cazip vade ve oranlarıyla geçtiğimiz senelerde KOBİ’lere can suyu olan TOBB Nefes Kredisi yeniden hayata geçirilirken, önceki iki projede de yer alan DenizBank, bu kez de katılımcı banka oldu.

TOBB ve KGF ile yapılan iş birliği kapsamında; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı oda ve borsa üyesi olan KOBİ’lere özel, 2020 yılında 6 ila 8 ay süreyle anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılında ise aylık ödemeli 12 eşit taksitli ve yüzde 7,5 yıllık faiz oranıyla NEFES Kredisi sunulacak.

“KOBİ’LERİMİZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI ŞİMDİ SIRA BİZDE”

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş üçüncü kez yer aldıkları TOBB öncülüğünde hayata geçirilen Nefes Kredisi ile ilgili şunları söyledi; “Ekonomimizi ayakta tutan, istihdamın, üretimin, ihracatın yükünü sırtlayan KOBİ’lerimizin yanındaki güç olmak amacıyla, piyasa faiz oranlarının altında gerçekleştirilen tüm projelerde hep ön safta yer aldık. KOBİ’lerimiz, Koronavirüs ile mücadelenin zirveye çıktığı bu hassas dönemde ülkemiz için büyük fedakarlıkta bulunarak kepenklerini gönüllü olarak kapattı. Birçok tezgah, dükkan, fabrika uzun süredir faaliyet gösteremiyor. Onlar üzerine düşeni yaptı, şimdi bu toprakların ürettikleri ile ekmeklerini kazanan bizler de; üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz.
“Bugüne kadar özellikle KOBİ’lere ve küçük esnafa sunduğu destekle, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma ve sosyal dengenin oluşturulması yönünde önemli misyon üstlenmiş bir kurumuz. Bu değerli mirastan aldığımız güçle, yeniden önemli inisiyatif üstlenerek TOBB ve KGF desteği ile, yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı ve üst limiti 50.000 ve 100.000 TL arasında değişen “TOBB Nefes Kredisi”ni hayata geçiren banka konumunda yer alıyoruz. Yağmurlu havada şemsiyeyi kapatmıyor, 2020 yılında bir kez daha KOBİ’lerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.


Ayrıca, banka yetkilileri tarafından yapılan açıklama ile, Nefes Kredisi Kampanyası süresince yoğunluğu azaltmak ve müşterilere daha sağlıklı hizmet verebilmek amacıyla; şubelerdeki çalışma saatleri 09.00-17.00 arasında olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir denildi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (1)
Hakan Kılınçarslan 4 yıl önce
Bu krediden kimler yararlanacak peki bilgi verilmemişte