banner21

Niğde’de Covid-19 Denetimleri Yapıldı

İçişleri Bakanlığı, 81 ilde başlattığı "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla Niğde’de Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in katılımıyla koronavirüs vakalarının artmasının önüne geçebilmek için Maske, mesafe ve hijyen konularında esnafları ve vatandaşları denetleyerek uyarılarda bulundular.

GÜNDEM 19.08.2020, 17:34 19.08.2020, 17:36
Niğde’de Covid-19 Denetimleri Yapıldıİçişleri Bakanlığı, 81 ilde başlattığı "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla Niğde’de Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in katılımıyla koronavirüs vakalarının artmasının önüne geçebilmek için Maske, mesafe ve hijyen konularında esnafları ve vatandaşları denetleyerek uyarılarda bulundular.

"Sağlık için hepimiz için" sloganıyla başlayan denetimde gazetecilere açıklamalarda bulunan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “"Sağlık için hepimiz için" sloganıyla bugün yine tüm ekiplerimizle birlikte denetim yapmak için sahadayız. Yaşamın tüm alanlarında COVİD 19 tedbirlerine uyulup uyulmadığı denetliyoruz. Amacımız vatandaşlarımızı bilgilendirmek, bu konuda tedbirlere uyulması konusunda bir farkındalık oluşturmak ve vatandaşlarımıza rehberlik etmek. Maalesef ilimizde koronavirüs vakalarında bir artış söz konusu. Bu artışların sebebi de vatandaşlarımızın bu kurallara yeterince uyulmamasından, toplu etkinliklere katılmasından kaynaklanıyor. Ancak bu tedbirlere uyulduğu zaman maske, sosyal mesafe ve hijyen kurullarına uyulduğu takdirde ve bu sosyal etkinliklere düğün, sünnet, taziye gibi etkinliklere vatandaşlarımız katılmazsa bu koronavirüs vakalarının artışını durdurup vaka sayılarında düşüşe geçeriz. Vatandaşlarımızdan ricamız bu tedbirlere uymaları, düğün ve taziye gibi toplu etkinlikle katılmamaları şeklindedir. İnşallah hep birlikte bu kurullara uyulduğu takdirde bu virüsle de baş edebileceğiz. Ben vatandaşlarımıza kurullara uydukları için teşekkür ederim” dedi.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Sayın Valimizle birlikte bugün denetimler yapmak üzere sahadayız. Bundan sonra denetimler COVİD 19 kapsamında sıkılaştırılacak ve bu denetimler artarak devam edecek. Ekiplerimiz daha çok sahada olup denetimler yapacak. Normalde bu virüs çok güçlü bir virüs değil aslında ama tedbir almazsak da ölüme kadar götürüyor. Bildiğiniz gibi Konya iline bağlı Çumra Belediye başkanımız koronavirüs nedeniyle vefat etti. Buradan başkanımıza Allah rahmet eylesin yakınlarının başı sağolsun. Bizde değerli vatandaşlarımızın bundan sonra sevdikleriyle birlikte, çocuklarıyla birlikte daha güzel günler geçirebilmesi için, daha güzel anıları olabilmesi için tedbirlere uymaları konusunda uyarıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)