Hizmet-İş Niğde'de Büyümeye Devam Ediyor

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikasına üye kayıtları devam ediyor.

ÖZEL HABER 16.01.2017, 09:55 16.01.2017, 09:58
Hizmet-İş Niğde'de Büyümeye Devam Ediyor

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikasına üye kayıtları devam ediyor.

Haber: Muharrem Temel

İlimizde faaliyetlerini sürdüren Hizmet-İş Sendikası üye kayıtlarına devam ediyor. İl genelinde yaptığı çalışmalarda çalışanların sesi olmaya devam eden Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş sendikası Bor Devlet Hastanesinde çalışan vatandaşların üye kayıtlarını gerçekleştirdi. Yeni üye kayıtları Hizmet-İş Sendikası Niğde İl Başkanı Erkan Özgen tarafından yürütülürken, sendikaya katılımlar her geçen gün artıyor.

Başkan Özgen konu hakkında gazetemiz muhabirlerinden Muharrem Temel'e bir açıklama yaptı. Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikası Niğde İl Başkanı Erkan Özgen, yaptığı açıklamada, "Hizmet-İş Sendikasını Niğde Bölgesinde en iyi yerlere getirmek için çalışmalarımız devam etmektedir. Hizmet-İş ailesine yeni katılan Bor Devlet Hastanesi Pasifik grup çalışanlarına hayırlı olsun diyoruz. Bundan sonra hep birlikte elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda da çok çalışacağız. Hizmet-İş Sendikasında örgütlenme çalışmalarımız devam ediyor. Niğde'de bir çok yerde üyelerimiz var. Üyelerimiz gün geçtikçe artıyor. Arkadaşlarımızın hakları için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz." dedi.

TAŞERON İŞÇİLER İÇİN İMZA KAMPANYASI

2009 yılında görevi teslim aldığını belirten Hizmet-İş Sendikası Niğde İl Başkanı Erkan Özgen, sendikalarının kadrolu işçilik için imza kampanyası başlattığını da söyledi. Hizmet-İş Sendikasının daima çalışanların hakkı için mücadele verdiğini söyleyen Özgen, sözlerine şöyle devam etti: "Yıllarca mücadele verdiğimiz kazanılmış haklarımızı ortadan kaldıran Özel Sözleşmeli Personel statüsünü asla kabul etmiyoruz. Uzun süreden beri ülkemizin kanayan bir yarası haline dönüşen ve artık sürdürülemez hale gelen Taşeron İşçiliği ile ilgili gerek Konfederasyonumuz Hak-İş’in gerekse de sendikamız Hizmet-İş’in sürdürdüğü mücadelede önemli mesafeler alınmıştı. Ancak, 2016 Mart ayında Hükümet tarafından yapılan açıklamada Taşeron işçilerin özel sözleşmeli personel adı altında, işçi statüsünden çıkarılarak yeni bir statü (ÖSP) öngörüldüğü ifade edilmişti. Bu açıklama işçi arkadaşlarımızın beklentilerini karşılamamış, umutlarını söndürmüştür. Bu gelişmeler üzerine mücadelesini sürdüren Konfederasyonumuz ve Sendikamızın Başbakanlık ve ilgili bakanlıklar nezdindeki girişimleri/önerileri sürdürülerek, sorunun temelden ve kalıcı bir biçimde çözüme kavuşması için mücadelemiz devam etmiş ve etmektedir. Halen Hükümetçe üzerinde yeniden çalışmalar yapılan sisteme ilişkin bir kez daha ifade ediyoruz ki;  Artık sürdürülebilir olmayan Taşeronluk Sisteminden ve düşünülen özel sözleşmeli personel (ÖSP) sisteminden acilen vazgeçilmelidir. Yıllarca mücadele verdiğimiz kazanılmış haklarımızı ortadan kaldıran Özel Sözleşmeli Personel statüsünü asla kabul etmiyoruz. Taşeron işçilerin, Toplu İş Sözleşmeli, İş Güvenceli, İnsan onuruna yaraşır iş ortamına kavuşmaları için hiçbir ayırım yapılmadan tüm taşeron işçiler kamuda kadrolu işçi olarak istihdam edilmelidir" dedi.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (1)
Serkan baran 5 yıl önce
Nigde de Şubesi nerde