Köy ve Kasabalarda Eğitim Yeniden Başlıyor

Niğde İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar neticesinde Niğde genelindeki bütün köy ve kasabalardaki okullarda eğitim yeniden başlıyor.

ÖZEL HABER 10.10.2020, 11:32 10.10.2020, 11:36
Köy ve Kasabalarda Eğitim Yeniden BaşlıyorNiğde İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar neticesinde Niğde genelindeki bütün köy ve kasabalardaki okullarda eğitim yeniden başlıyor.

Geçtiğimiz Çarşamba günü toplanan Niğde İl Hıfzıssıhha Kurulu yüz yüze eğitim konusunda yeni karar aldı.

Alınan karara göre; Koronavirüs (Covid-19) vaka sayılarına göre riskli olarak değerlendirilen yerleşim yeri olmadığından dolayı il genelindeki tüm köy ve kasabalarda, tüm kademelerdeki okulların, tüm sınıflarında 12 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren eğitim ve öğretim yeniden başlayacak.

BOR'DA OKULLAR KADEMELİ AÇILIYOR

Köy ve Kasabalarda bulunan bütün okullarda yüz yüze eğitimin yeniden başlamasının ardından Bor'da da hangi sınıfların eğitime başlayacağı merak konusu olmuştu.

Bor'un Sesi Gazetesi'nin edindiği bilgilere göre, ilçemiz Bor'da Anaokulu ve ilkokullardaki sınıfların hepsi, Ortaokulda sadece 8. sınıflar, lise de ise sadece 12. sınıflar yüz yüze eğitime 12 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren başlayacak.

Haber: Oğuz Eser - ÖZEL

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)