banner21

Başkan Özdemir Hizmetleri Yerinde İnceledi

Başkan Özdemir, koronavirüs karantinasından çıkar çıkmaz belediye hizmetlerini yerinde inceleyerek denetimlerde bulundu. Yapılan denetimler sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Özdemir, Pandemi var diye hiçbir şeyi ertelemediklerini söyledi.

SİYASET 14.09.2020, 16:47 14.09.2020, 16:49
Başkan Özdemir Hizmetleri Yerinde İncelediBaşkan Özdemir, koronavirüs karantinasından çıkar çıkmaz belediye hizmetlerini yerinde inceleyerek denetimlerde bulundu. Yapılan denetimler sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Özdemir, Pandemi var diye hiçbir şeyi ertelemediklerini söyledi.

 

Niğde’de içme suyu kuyularının ana hatlarında bulunan 40 yıllık asbestli boruların değişimi çalışma başlattıklarını belirten Başkan Özdemir şunları kaydetti: Halk sağlığını yakından ilgilendiren asbestli boruları en sağlıklı borularla değiştiriyoruz. Ayrıca bu çalışmalar kapsamında su tasarrufu da sağlayacağız. Bu hizmeti Niğde’nin yaklaşık 60 yıllık ihtiyacına cevap verecek şekilde yapıyoruz. Yaklaşık Niğde’nin 60 yıl suyla alakalı bir sıkıntı yaşanmayacak.  Aynı zaman da sıkada sistemini devreye sokuyoruz.  Bu sistemle suyu kuyudan itibaren eve girene kadar kaçak durumu nedir, kirlilik seviyesi gibi durumları takip edebiliyoruz. Bu Scada sistemini Türkiye de bir ilk yaparak tasarruf paylaşımı ile ihale ettik. Yaklaşık 10 milyonluk bu işi sadece tasarruftan gelir elde ederek yürüteceğiz. Elde edilen gelirin bir kısmı da Niğde Belediyesi kalacak. Yani Niğde Belediyesi 10 milyonluk bir yatırımı yapıyor ve bu yatırımı yaparken de kasada parası kalıyor. Türkiye de bir ilke imza attık hiçbir şekilde masraf yapmadan tam tersi para kazanarak tasarruftan para kazanarak scada yatırımını gerçekleştirmiş olduk. Asbestli boru hattımız 6 kilometre ve yaklaşık 15 milyon TL bir iştir. Bu işte de biz sadece boruları aldık diğer çalışmaları da belediye ekimiz yapıyor.

Niğde ye uzun yıllar hizmet verecek olan bu işin startını verdik. Çünkü sağlık her şeyden önemlidir. Bununda ne kadar çok önemli olduğunu pandemi döneminde daha iyi anlıyoruz. Niğde’de bu çalışmaların bitimi ile alt yapı ile ilgili hiçbir sıkıntımız kalmayacak. Ayrıca vatandaşların arazisinden geçen   su hattını da kamu arazilerinden geçiriyoruz.  Bu kanayan yarayı da böylelikle çözüş bulunuyoruz. Önümüzde ki yılda da yağmur suyu hattı iyileştirme çalışmalarımız başlayacaktır.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)