Ergun: ”Demokrasi için Bağımsız Basın Şart”

AK Parti Niğde Milletvekili TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yavuz Ergun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

ULUSAL GÜNDEM 09.01.2022, 11:54 20.02.2022, 20:03
Ergun: ”Demokrasi için  Bağımsız Basın Şart”

AK Parti Niğde Milletvekili TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yavuz Ergun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Ergun mesajında; "Gücünü kamuoyundan alan, halkın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan basın, demokrasinin en önemli kurumlarından biridir" dedi.

Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri olduğunu belirten  Milletvekili Ergun, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Gece gündüz, demeden ve en önemlisi de mesai mefhumu gözetmeden halkı bilgilendirmek adına haber peşinde olan gazeteciler, son derece zor ve meşakkatli bir görevi icra etmektedirler. Kamuoyunun hızlı, objektif ve sağlıklı haber alabilmesi de basının rolü çok büyüktür. Tüm gazetecilerimize prensipli ve tarafsız yayıncılık anlayışı içerisinde yerine getirdikleri bu önemli görevleri için teşekkür eder, Kamuoyunun doğru, eksiksiz ve hızlı şekilde bilgilendirilmesi için gecesini gündüzüne katan, bir fotoğraf karesi ve bir görüntü için saatlerce emek harcayan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

Yorumlar (0)