26.08.2016, 08:59

FETÖ’den İnancımıza Darbe

FETÖ toplumsal ve inanç dokumuza 15 Temmuz’da öyle bir tahribat ve darbe vurdu ki akıl almaz güven kayboldu, şüphe arttı. Zihnimizde herkes yalan söyler diye bir fikir oluştu. 
Kimseye güven olmaz denilmeye başlandı. Fethullah Gülen’e güvenilmişti fakat ihanet edince güven yok oldu. Artık kimseye güven olmaz diyerek inancımızda zayıflamaya başladı. 
Bir kimse namaz, oruç, hac ve diğer ibadetleri yerine getirse de, duadan dili şişse de FETÖ’nün yaptığı ihanetten sonra din adamlarına karşı güven sarsıldı. FETÖ din adamı olduğu için camiye, cemaate, imama bakış açısını değiştirmiştir. En büyük darbeyi bu camiaya vurmuştur. 
Toplumun inanç dünyasına bomba gibi tesir etmiştir. 
FETÖ bomba atmıştır. Çocuğa babasını ihbar ettirdiler. Kadına kocasını izlettiler. Evlatları anne babasından aldılar. Aile kurumunu böylece bombaladılar. Kardeşi kardeşe, komşuyu komşuya düşman ettiler. Tarikatlar, cemaatler, vakıflar derin bir güvensizlik içine çekildi. Herkesi şüphe, tedirginlik, kaygılı duruma düşürdüler. İnançlı kesimde farklı kısımlarda fikirlerde olanların İslama bakış açısı değişmeye başladı. 
Manevi dünyamız tankların, topların, uçakların saldırısına uğramış gibi yaralıyız. Tahrip edilen güven, dostluk, yol arkadaşlığı, dürüstlük, kardeşlik gibi kavramlar korunmalıdır.
FETÖ’nün fitnesinden kendimizi temizleyip birbirimize sahip çıkmalıyız. Fitne yangınını söndürmezsek birliğimiz, beraberliğimiz yok olur. Toplum ve aile dayanışma içine girip kucaklaşıp sarılarak dayanışma içine girmeliyiz. 
Eskiden olduğu gibi dostluklarımızı, bağlarımızı korumalıyız, güvenimizi artırmalıyız. İç ve dış düşmanlarımıza karşı birlik içinde olmalıyız. 
Son aylarda zor günler geçirdik, geçirmekteyiz. Sabırlı ve metanetli olmalıyız. Fitne zamanında yapılan dedikodulara inanmamalıyız, yapanların yanından uzaklaşmalıyız. 
Yalan söyleyen, iftira atanlara inanmayın, dinlemeyin. Fitneyle mücadele edin, güveninizi kaybetmeyin. 
Devletimize ve hükümetimize inancınıza sahip çıkın. 
Hayırlı cumalar. 
Amin...
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?