banner21

08.01.2018, 09:26

ÖNCE TÜRKİYE SONRA İRAN MI?

ABD ve İsrail 1952 yılında ülkemizin NATO'ya girdiğinden bu tarafa oynamadığı oyunlar kalmadı.

Ülkemizin geri kalması için tarımı teşvik edip ağır sanayiyi kurdurmadı. Biz hazır yapılmışı size veririz, satarız dediler. 1960 yılında askerle bir olup darbe yaptırdılar. 1960'dan 1980'e kadar sağ-sol, alevi-sünni terörünü yaptırıp yönettiler. Ülkemizde binlerce gencimizin kanını akıttılar ve 1980 askeri darbesinin yapılmasını sağladılar.

Ülkemiz ekonomik, siyasi, sosyal, demokratik yönden geri bırakıldı. F. Gülen'in 1970'lerden sonra CIA ajanı yapıp ülkemizde yurt dışında örgütlenip büyümesini sağladı. F. Gülen devlet kurumlarından eğitim kurumlarına, yargı kurumlarına, emniyet teşkilatına, iç işleri bakanlığına sızarak kadrolaşıp devletin kılcal damarlarına sızdı.

Devlet içinde devlet oldu. 2003'ten 2012'ye kadar Ak Parti hükümeti içine sızarak kadrolaşmayı daha da güçlendirdi. ABD ve İsrail'in emrinde FETÖ, dışa açıldı. Oralarda da örgütlendi. 2009 yılında Başbakan Erdoğan Davos'ta ki ekonomi zirvesinde İsrail Cumhurbaşkanına 'One Minute' dedikten sonra FETÖ, ABD ve İsrail'in yanında yer aldı.

Erdoğan'a ve hükümetine karşı içten içe muhalefetlik yapmaya başladı. TSK'ya kumpas kurup balyoz, Ergenekon, Ay ışığı, kozmik oda çalışmasını yapıp B46'da olan askeri personeli sahte belgelerle yargılamaya başladı.

2010 yılından sonra yargıyı ele geçiren FETÖ, yüzlerce paşayı, subayı askeri personele dava açıp yargılayıp ceza evine attı.

2012 yılından başlayıp 2014 yılına kadar iş adamlarına, hükümete ve bakanlarına kumpas kurum 17-25 Aralık 2013'te göz altı kararı aldı. Yargıdaki FETÖ'cü hakim ve savcıları kullanan örgütün artık kumpasları ve foyaları ortaya çıktı.

2013 Haziran ayında Gezi olaylarını ABD'li Yahudi iş adamı Soros'un ekonomiye desteği ile gerçekleştirildi. MİT tırları PKK destekleri, Kobani olaylarını destekleyen örgüt daha sonra 2015 yılında PKK'nın ve HDP'nin çukurlarını destekleyen örgüt, daha sonra çukur siyasetine destek verdi. En son 15 Temmuz 2016'da ABD ve İsrail'in desteği ile askeri darbeye kalkıştılar ve kendileri darbe yediler.

İran olaylarını başlatan ABD ve İsrail, 1979'da Humeynin devrim yapıp İran İslam Cumhuriyetini kurduğundan günümüze 40 yıldır rejimi yıkmak için çalışıyorlar.

1980'lerde Irak ile İran'ı savaştıran ABD ve İsrail, ekonomik gücünü yıkmak için çalıştı. Ekonomik ambargolar uygulayıp ders vermeye çalıştı. Nükleer silah üretiyor diye baskı kurdu. 2009 yılında iç savaş çıkarmak için muhalifleri ayaklandırdı. İran'ın mezhep savaşlarını kışkırttı. Nitekim sonuç alamayınca 2018 yılının başlangıcında içerdeki ajanlarını harekete geçirip yoksulluk adı altında iç çatışmayı başlattı ama yine de soluk alamayacak. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?