Bor'a yeni spor yatırımları

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Bor'a gençlik ve spor yatırımı kapsamında yapılacak tesislerin protokolü imzalandı.

SPOR 08.05.2021, 13:32 08.03.2022, 12:58
Bor'a yeni spor yatırımlarıGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Bor'a gençlik ve spor yatırımı kapsamında yapılacak tesislerin protokolü imzalandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binasında gerçekleştirilen protokol imza törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bor Belediye Başkanı Serkan Baran ve beraberindeki heyet katıldı.

BOR 100. YIL STADYUMUNA YENİ YATIRIMLAR

İmzalanan protokol kapsamında ilçemiz 100. yıl pasgol giriş stadyumuna aydınlatma direkleri dikilecek. Bunun yanı sıra sentetik yüzeyli atletizm pisti, bir adet açık tenis kortu, bir adet kapalı tenis kortu ve bir adet çok amaçlı prefabrik spor salonu yapılacak. Yapılacak olan yatırımlarla birlikte Bor halkı spor yapmaya teşvik edilecek.

STADYUMUN ZEMİNİ DEĞİŞİYOR

Bor 100. yıl stadyumunun zemininin değişmesi imzalanan protokol ile resmiyet kazanmış oldu. Daha önce oynanan futbol müsabakalarında oyuncuların şikayetlerini dile getirdikleri saha zemini de yapılacak olan yatırımların içerisine alındı. Buna göre, stadyumun eski zemini kazınarak yerine yeni zemin yapılacak. Yeni stadyum zeminin sentetik çim yüzeyli olacağı açıklandı.

BARAN: "YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Bor Belediye Başkanı Serkan Baran, gerçekleştirmiş oldukları Ankara ziyaretleri sonrasında Gençlik ve Spor Bakanlığından elleri boş dönmediklerini açıkladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilçemize yapılacak olan yatırımları açıklayan Belediye Başkanı Serkan Baran, Bor için girişimlerin ve yatırımların devam ettiğini söyledi. Baran yaptığı açıklamada; " Protokolümüz ve teşkilatımız ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığımızdaydık. Bor 100. Yıl Stadyumuna: aydınlatması ile birlikte sentetik yüzeyli atletizm pisti, bir adet açık tenis kortu ve 1 adet kapalı tenis kortu, sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapılması ve bir adet çok amaçlı prefabrik spor salonu yapılması için protokol imzaladık. Güzel ilçemiz Bor için girişimlerimiz ve yatırımlarımız devam ediyor." şeklinde konuştu.

BAKAN KASAPOĞLU: "NİĞDE'Yİ DAHA YUKARIYA TAŞIYACAĞIZ"

İmza töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu; "Niğde için önemli bir gün yaşandığını anlatarak, "Niğde'nin birbirinden değerli ilçeleri, mahalleleri, köyleri, kadınları, gençleri için bir araya geldik. Bu protokolle Niğde'mizi gençlik ve spor anlamında daha yukarılara taşıyacağız. Hizmet siyasetiyle halkımızı, milletimizi efendi gören, tüm imkanları milletin hizmetkarı olarak gören bir anlayıştayız." dedi.

Gençliğin hem bugünlerin hem de yarınların umudu olduğunu vurgulayan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti; "Niğde, her alanda olduğu gibi gençlik ve spor alanında da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 19 yıldır bir devrimi yaşıyor. Yurtlarının kapasitesi 10 bini geçti. Spor tesisleri, salonları, havuzları, gençlik merkezleri... Hamdolsun bir devrimi hep birlikte yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü önderliğiyle bunları yaşadık. Bu çıtayı birlikte yukarı taşıyacağız. Beraberlik ruhuyla hem gençlerimiz hem de sporcularımız için çıtayı daha da yukarı taşıyacağız."

Spor branşlarının hepsinde iddialı olduklarını belirten Bakan Kasapoğlu, "Daha dün sporcu dahi bulamadığımız branşlarda şimdi şanlı bayrağımızı dünyada dalgalandıran sporcularımız var. Nisan ayını madalyalarla dolu geride bıraktık. Bunlar hep öncü başarılar. Her geçen gün çıtayı yukarı taşıyoruz. Olimpiyatlar, Avrupa Şampiyonası, pek çok uluslararası müsabakada gençlerimiz bizi gururlandıracak. İddiamız, amacımız büyük. Büyük hedeflerin, ideallerin temsilcileriyiz. Önümüze ne engel çıkarırlarsa çıkarsınlar bizi yarınlara yürüdüğümüz yoldan döndüremeyecekler, başaramayacaklar." ifadelerini kullandı.

Haber: Oğuz Eser

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)