Niğde'den Milli Takıma 2 Sporcu

Niğde'de 2018 yılında eski Milli basketbolcular Cem ALP ve Metin BAYHAN  tarafından kurulan Niğde Basketbol Akademi Spor Kulübü U16 kızlar kategorisinde milli takıma iki sporcu göndermenin gururunu yaşıyor. Niğde Basketbol Akademi Spor Kulübü Antrenörleri eski milli basketbolcu  Cem Alp ve yine Niğde'li  eski milli basketbolcu Metin Bayhan çok kısa sürede Süper lig alt yapılarına ve U14, U16 yaş kızlar kategorisinde milli takımlara sporcu kazandırmayı başardı. 

SPOR 10.01.2022, 14:25
Niğde'den Milli Takıma 2 SporcuNiğde'de 2018 yılında eski Milli basketbolcular Cem ALP ve Metin BAYHAN  tarafından kurulan Niğde Basketbol Akademi Spor Kulübü U16 kızlar kategorisinde milli takıma iki sporcu göndermenin gururunu yaşıyor.
Niğde Basketbol Akademi Spor Kulübü Antrenörleri eski milli basketbolcu  Cem Alp ve yine Niğde'li  eski milli basketbolcu Metin Bayhan çok kısa sürede Süper lig alt yapılarına ve U14, U16 yaş kızlar kategorisinde milli takımlara sporcu kazandırmayı başardı. 
Son olarak U 16 yaş kızlar kategorisinde Ekin Taciroğlu ve Diyar Karakuş milli takıma ayrıca Ekin Taciroğlu Galatasaray, Diyar Karakuş Kayseri Bellona, Ceylin Ulaş ise Çukurova Basketbol takımlarınınaltyapılarına seçilmeyi başardılar. 
Basketbol branşında Erkek ve kızlar olarak, minikler kategorisinden gençlere kadar her yaş gurubunda faaliyet gösteren Niğde Basketbol Akademi'de amaç her zaman oyuncu yetiştirip büyük kulüplere transfer yapmak ve  sporcuların profesyonel anlamda kariyerlerine katkıda bulunmak.
Hiçbir kurum ve kişiden destek almaksızın, tamamen kendi imkanlarıyla ortaya koydukları bu başarılarla bir çok sporcuya basketbol özelinde çok şey katan ve katmaya devam eden Niğde Basketbol Akademi Spor Kulübü  son olarak U16 kızlar kategorisinde Niğde'yi temsil etti. Kayseri'de düzenlenen turnuvada rakip tanımaksızın finale kadar yükselen  Niğde Basketbol Akademi Spor Kulubü  Finalde Süper Lig ekibi Kayseri Bellona'ya 10 sayı farkla mağlup olsu ve 2. olarak turnuvayı tamamladı. Elde ettiği bu başarının ardından 22-26 Şubat tarihlerinde Adana ilinde yapılacak Türkiye Şampiyonası Bölge finallerinde Niğde'yi temsil etmeye hak kazandı. 
DESTEK BEKLİYORLAR
Niğde Basketbol Akademi Spor Kulubü  22-26 Şubat tarihlerinde Adana ilinde yapılacak Türkiye Şampiyonası Bölge finallerinde tüm Niğdeli'lerden takımlarına maddi ve manevi olarak destek bekliyor.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)